Programsız, Bilgisayardan İnstagrama fotoğraf yükleme.

Fotoğraf severlerin yaşadığı sıkıntılardan birini sonunda google chrome çözmüş.

Bilgisayar üzerinden fotoğraflarımızı instagram’ da paylaşmak sıkıntılı bir süreçti. Bu fotoğrafları, bilgisayara program kurarak ya da bir şekilde akıllı cihazlara aktarıp paylaşabiliyorduk.

Artık bu işlemlere gerek kalmadan pc üstünden direk instagram’ da paylaşabiliyoruz. Öncelikle bunun için google chrome ile istagram sayfasına gidiyoruz.

Daha önce bilgisayardan giriş yapmadıysanız giriş yapıyoruz.

Artık sarı ile işaretlediğim yerleri takip ederek fotoğrafınızı instagram’ da paylaşabilirsiniz. ( Seçenekler / Diğer Araçlar/ Geliştirici Araçları )

1

2

***

Bu menüyü açmanın birkaç yolu var. Yukarıda sarı ile işaretli yere tıklayarak, sağ tık inceleye basarak ya da  ctrl + shift + m tuş kombinasyonu ile sol tarafta mobil uygulamaya benzeyen instagram sayfamız açılıyor.

3

Kamera simgesine tıklayarak fotoğrafımızı ekleyeceğimiz konuma gidiyoruz. Kamera simgesi görünmezse sayfayı yenileyin. Seçtiğiniz fotoğrafları çift tıklayarak değil seçtikten sonra aç diyerek açıyoruz.

4

5

***

Artık gönderimiz paylaşmaya hazır hale geldi. Gördüğünüz gibi ekrana yerleştirme, döndürme seçenekleri, hazır filtreler mevcut ama düzenleme bölümü ve ileri sayfada açılması gereken diğer sosyal medya seçenekleri henüz açılmıyor.

Bilgisayar ile instagram’ da fotoğraf paylaşma yeni bir gelişme. Bu yeniliğin zamanla geliştirilip bu özelliklerinde ekleneceğini düşünüyorum.

Zaten fotoğraf severler fotoğraf  işlemelerini photoshop, lightroom gibi harici programlarla gerçekleştirmişlerdir. Bu sebeple filtrelere pek ihtiyaç duyacaklarını sanmıyorum.

İyi paylaşımlar dilerim.

One Reply to “Programsız, Bilgisayardan İnstagrama fotoğraf yükleme.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s